Connect with us

Ракомет

Противниот на Македонија на ЕП има осум позитивни членови на коронавирус

На шест дена пред стартот на Европското првенство, ракометната репрезентација на Црна Гора се соочува со големи проблеми поради коронавирусот. На задолжителното ПЦР тестирање кое беше направено утринава, позитивни на ковид-19 се шест ракометари и двајца членови на стручниот штаб.

Македонија е вториот противник на Црногорците и натпреварот ќе се игра на 15 јануари, додека во првото коло тие ќе се сретнат со селекцијата на Данска.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама