Connect with us

Фудбал

Првиот трансфер на Мурињо ќе биде од Реал Мадрид

Објавено:

Бруно Фернандеш од Спортинг Лисабон би требало да се пресели во Лондон, однодно Тотенхем. Португалецот е голема желба на Мурињо, кој утрово стана нов тренер на популарните „Петли“. Сепак, за овој трансфер ќе се почека, а англиските медиуми велат дека првиот фудбалер што ќе пристигне во Тотенхем во ерата на Мурињо е Герет Бејл.

Се погласни се шпекулациите дека Велшанецот заминува во јануари од Реал Мадрид, се спомнуваше Манчестер Јунајтед, но наводно Мурињо порачал дека го сака во својот тим.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама