Connect with us

Кошарка

Работнички ќе игра хуманитарен натпревар за лекување на Ирена Танчева

Кошаркарите на Работнички утре од 18:00 часот во салата „Градски парк“ ќе одиграат пријателски натпревар од хуманитарен карактер против ветераните на овој клуб, а главна цел ќе биде собирање средства за помош на Ирена Танчева (25).

Танчева е мајка на две деца, а на 27 април минатата година имала тешка сообраќајна несреќа по која поради повреда на четвртиот и петтиот пршлен, останала неподвижна. На средбата ќе се собираат средства за нејзино лекување со матични клетки во Русија, само со една и единствена единствена цел, таа повторно да застане на нозе.

Воедно дуелот против ветераните на клубот ќе биде и последна проверка за избраниците на Марин Докузовски пред дуелот со МЗТ Скопје, кој ќе се игра во понеделник во „Јане Сандански“.

Реклама
Реклама

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com