Connect with us

Ракомет

Ракометен турнир Струга 2020: Охрид го совлада Бутел

Почна ракометниот турнир во Струга. Охрид славеше со 25:24 против РК Бутел. Најефикасни во РК Охрид беа Блажевски и Печенковски со по пет погодоци, а најефикасен во противничкиот табор со исто толку голови беше Печенковски

На првиот натпревар за 48. издание на Меѓународниот ракометен турнир Струга, РК Прилеп го совлада домаќинот РК Струга со 32:28.

Последниот меч од денешната програма го играат Металург и Еурофарм Пелистер.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com