Connect with us

Кошарка

Реал го доби дербито против Фенербахче

Објавено:

Реал Мадрид славеше против Фенербахче со 81-77 во судир меѓу два од фаворитите во првото коло од кошаркарската Евролига.

Реал Мадрид успеа да триумфира по подобрата игра во одбраната и неочекуваниот џокер во лицето на Џефри Тејлор, кој заврши со 19 поени и 8 асистенции.

За Фенербахче, Нандо де Коло постигна 22 поени, а Дерик Вилијамс заврши со 19 и 10 скокови, откако Американецот ги одигра сите 40 минути, што е навистина извонредно.

Останати натпревари од вчера Химки – Макаби 89:83, Панатинаикос – Црвена Звезда 87:82, Баерн – Олимпија Милан 78:64.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама