Connect with us

Ракомет

РФМ до Миркуловски: Човекот со храбро срце – ти благодариме!

Македонската ракометна легенда Филип Миркуловски во неделата ја имаше својата последна претстава на ракометниот паркет. Тој дефинитивно е пример за идните генерации покажа како се сака својата земја, по вторпат се врати во националниот дрес, да им помогне на Лазаров и соиграчите во битката за уште едно големо натпреварување.

„Голема благодарност до човекот со храбро срце за севкупниот придонес за ракометот во Македонија“.

Во иднина македонската легенда ќе работи во стручниот штаб на Вецлар.

Реклама

Facebook