Connect with us

Ракомет

РФМ и Брестовац ја прекинаа соработката

Published

on

Ракометната федерација на Македонија денеска излезе со соопштение во јавноста дека е прекината соработката со тренерот Данило Брестовац.

„Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и г. Данило Брестовац, на 26 јануари 2021 г., взаемно се спогодија да ја прекинат соработката околу ангажманот на машките ракометни сениори“, стои во соопштението на РФМ

Данило Брестовац ја извршуваше оваа функција во период јуни 2019 – јануари 2021 година.

Advertisement

Facebook