Connect with us

SPORTM.mk

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Објавено:

Поранешната sвезда на Барселона, Ривалдо го обвини Лионел Меси за неуспехот на неговиот сонародник, Филипе Кутињо на „Камп Ноу“.

Бразилецот не успеа да се докаже и веќе замина во Баерн (Минхен), а според Ривалдо, Меси има голема вина за тоа.

– Не е лесно да се докажеш заедно со фудбалер, од кој зависи сè во еден тим. Тој ги собира заслугите и тешко е да бидеш забележан. Можеби му беше потребно повеќе време и трпеливост за да се докаже, објасни Ривалдо.

Извор: Нетпрес

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com