Connect with us

Ракомет

РК Вардар стартува во ЛШ, ова е составот, еве каде има директен пренос

Ракометниот клуб Вардар вечерва на гостински терен ја стартува новата сезона во ракометната Лига на шампиони. Познат е и составот на тимот, односно со кои играчи Веселин Вујовиќ ќе се спротивстави на Елверум. Секако нашиот тим посакува со победа да стартува во новата сезона, а директен пренос според најавите ќе има на Арена Спорт. Натпреварот започнува во 18:45 часот.

Facebook