Connect with us

Тајмаут

Роберто Фирмино со нова тетоважа ги воодушеви фановите на Ливерпул

Објавено:

Роберто Фирмино по тешката сезона е сеуште на одмор.

Бразилецот минатата сезона одигра 48 натпревари и постигна 16 гола и стигна до титулата од ЛШ со Ливерпул.

Фирмино ја искористи паузата за да направи уште една во серијата тетоважи, а оваа особено ги воодушеви фановите на Ливерпул.

27-годишникот е познат по своите тетоважи кои ги има на рацете, абдоменот и вратот, а сега додаде и една посебна на грбот, иако претходно имал неколку на овој дел од своето тело.

Поточно, играчот на Ливерпул реши да се истетовира како го крева трофејот во Лигата на шампионите и јасно стави до знаење колку е важен тој трофеј за него.

Хендерсон, исто така, направи тетоважа на трофејот од Лигата на шампионите, на ногата, па дури и го додаде датумот на финалето под него.

View this post on Instagram

@kenoaresort 🔝

A post shared by Roberto Firmino (@roberto_firmino) on

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама