Connect with us

Кошарка

Роби потпиша рекорден договор со Далас

Далас потпиша четиригодишен договор со кошаркарот Ајзеја Роби, објави ЕСПН.

Четириесет и петтиот избот на драфтот во 2019 година за првата сезона ќе заработи 1,5 милиони и 6,7 милиони долари за четири години.

Ова е највисоката плата во историјата на НБА лигата за новодојденец избран во втората рунда на драфтот по настапите за универзитски тим.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Кошарка

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com