Поврзи се

Фудбал

Роналдињо го поддржува трансферот на Кутињо во Барселона

Поранешната суперѕвезда на Барселона, Роналдињо, го поддржа Филипе Кутињо да премине во Барселона, велејќи дека е совршен за каталонскиот клуб.

Роналдињо вели:

“Ќе бидам многу среќен што ќе видам таков талентиран играч да го носи дресот што го носев толку многу години.

“Верувам дека начинот на кој тој игра совршено ќе одговара во Барселона.

“Ми се допаѓа начинот на кој игра Кутињо и типот на фудбалот што го поседува. Овие надежи ќе им помогнат на Бразил да го освои следното Светско првенство”.

ФОТО

loading...

Повеќе од Фудбал