Connect with us

Фудбал

Роналдо го облече дресот на Јунајтед, но без број! CR7 станува CR21?

Култната недела е напорна, таму е Единсон Кавани, а правилата на Премиер лигата се такви што истиот играч не може да се регистрира со два различни броја во текот на сезоната.

Навивачите на Манчестер Јунајтед го чекаа ова – пристигнаа првите фотографии на Кристијано Роналдо во дресот на „ѓаволот“.

По 12 години, португалскиот ас се врати на Олд Трафорд, потпиша двегодишен договор со клубот во кој се стекна со светска слава.

Сега, останува само да се регулира една мала работа пред дебито – каков број на дресот ќе носи фудбалската ѕвезда.

Култната недела е напорна, таму е Единсон Кавани, а правилата на Премиер лигата се такви што истиот играч не може да се регистрира со два различни броја во текот на сезоната.

Јунајтед наводно побарал од лигата да направи исклучок, бидејќи Кавани би се откажал една недела, а се чека одговор.

Наводно, ако е негативно, бројот на дресот на Роналдо во втората ера во Јунајтед ќе биде – 21.

Facebook