Поврзи се со нас

Ракомет

Се огласи ракометарот на Металург кој е позитивен на Ковид 19

РК Металург соопшти дека ракометар и член на стручниот штаб се позитивни на Ковид 19, без да соопштува имиња, но се огласи самиот ракометар. Мартин Серафимов имал позитивен тест.
-Почитувани пријатели,
Сакам да ве известам дека сум Ковид позитивен при последното тестирање во РК Металург. Моментално се чувствувам добро и немам никакви симптоми. Ќе се придржувам кон протоколите за лекување и се надевам на брзо враќање на ракометот. Им посакувам на моите соиграчи успешен настап во Тулуз. Бладарност до клубот и соиграчите за подршката која ја добивам, напиша Серафимов.
loading...

Facebook