Connect with us

Тајмаут

Се појавија нови фотографии на Ванда целосно гола: Г-ѓа Икарди нема граници

Г-ѓа Икарди се релаксира на Ибица и позира пред камерите за нови провокативни фотографии.

Сопругата на напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди извесно време поминува на Ибица. Ужива секој ден да плива во море, да се сонча и да излегува навечер, сето тоа под будното око на фотографите и новинарите, кои потоа со задоволство ја споделуваат содржината со остатокот од светот.

Впрочем, и самата Аргентинка објавува вакви „жешки“ фотографии на социјалните мрежи, а тие само и помагаат да го зголеми бројот на следбеници на социјалните мрежи. Во моментов, на Инстаграм има 13,6 милиони луѓе и тој лесно може да живее до крајот на животот само од објавите, а сето тоа не прави ништо друго.

35-годишната Ванда често е во медиумите. Претходно тоа беше поради Мауро и неговата кариера, а во последно време медиумите повеќе ја следат отколку самиот напаѓач.

Двајцата извесен период беа разделени, а деновиве повторно се појавија несогласувања во брачната заедница на познатата аргентинска двојка.

Аргентинските медиуми објавија аудио снимка на која наводно Ванда Нара вели дека дошла во Буенос Аирес да ги заврши документите за развод со Маура.

 

Оваа снимка е објавена во шоуто Лос Анџелес де ла Манана. Наводно, на него е гласот на 35-годишна манекенка и таа вели:

„Кармен, дојдов во Аргентина за да завршам сè за разводот со Маура. Моментално го организирам тоа. Ќе останев уште неколку дена ако не организирав сè за разводот. Не можам повеќе да издржам и Побарав развод“, се слуша на аудио снимката.

Откако се појави ова видео, реагираше Мауро Икарди. Тој на Инстаграм остави порака дека сето ова не е вистина.

“Не знам за кого повеќе жалам. Оние кои измислуваат вакви работи за мојот живот или оние кои веруваат во нив”, напиша Икарди и со срце ја обележа сопругата.

Ванда и Мауро се во брак од 2014 година. Тие имаат две деца, а таа има уште три деца од претходниот брак со Макси Лопез.

 

Facebook