Connect with us

Кошарка

Се повреди Расел Вестбрук

Третата четвртина помеѓу Оклахома и Њу Орлеанс ја одбележа повредата на Расел Вестбрук. Ѕвездата на Оклахома го повреди зглобот на левата нога при доскок под обрачот. Тој нагази на ногата на Ентони Дејвис и падна на паркетот, а потоа го напушти теренот. Сеуште не е констатирана тежината на повредата, а според американските медиуми тој ќе отсуствува од терените околу еден месец.

Пред повредата, Вестбрук за 25 минути забележа 17 поени, седум скокови и девет асистенции.

Реклама
Реклама

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com