Connect with us

Ракомет

Седум недели борба – објавен календарот во Суперлигата

Ракометната Федерација на Македонија го објави распоредот за натпревари во Супер лигата на мажи за сезоната 2020/2021. Според тоа, следуваат седум недели тешка борба на теренот. Во продолжение календарот.

14-те учеснички во регуларниот дел од Супер лигата се поделени во две групи (А и Б) со по седум екипи. Првите три на табелата од двете групи обезбедуваат пласман во плејофот, додека преостанатите осум екипи ќе се борат за опстанок во македонската ракометна елита.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com