Connect with us

Ракомет

Шампионите на Вардар се обединија во Сплит (ФОТО)

Дел од шампионската екипа на Вардар веќе е во Сплит. Кристопанс, Чупиќ, Недановски, Дисингер, Карачиќ, Скубе, Поповски, како и Савовски и Стојановски, и дел од докторскиот тим уживаат во Хрватска, се чекаат руските ракометари за да почне шампионската забава.

Од Сплит, вардарци ќе заминат неколку дена на Бол на Брач, потоа на Хвар и на крај ќе го посетат Вис.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com