Connect with us

Фудбал

Шок на „Енфилд“: Ливерпул водеше, доминираше, Милан сврте се за 60 секунди

Ливерпул водеше со 1-0 против Милан доминираше, имаше 16 удари кон голот, над 70% посед на топка, а потоа на крајот од првото полувреме, Росонерите од два удари дојдоа до два гола.

Најпрво Ребиќ погоди за 1: 1 во 43. минута, а минута подоцна Дијаз го шокираше Енфилд и погоди за 1:2.

Се чинеше дека вечерва имаше само еден тим теренот, бидејќи Милан не направи ништо на теренот 42 минути, а потоа тотален шок за „црвените“.

Додај на ова што Салах промаши пенал во 14. минута од натпреварот.

Facebook