Connect with us

Тајмаут

Шокантни слики од Италија: Одбојкарки освоија пехар па се сликаа голи (ФОТО)

Објавено:

Одбојкарките на Имоко од Конељано ја одбраниа титулата шампион на Италија.

Имоко во финалната серија од плеј-офот, истко како и минатата година, го совлада Новара, но овој пат без изгубен меч – 3:0.

Во третиот дуел од финалето имаше драма, но екипата на тренерот, Даниеле Сантарели успеала да триумфира по пет сетови (3:2) и ја освоила третата титула во историјата.

Минатата година, полската одбојкарка, инаку капитен на тимот Јоана Волош, го прославила успехот така што се фотографирала гола со пехарот.

Сега нејзината идеја ја прифатиле и соиграчите, па сите заедно се фотографирале голи со трофејот, а фотографијата без срам ја објавиле на социјалните мрежи.

Но, тоа не било сè  по овогодишното финале, бидејки  тренерот Сантарели пред сите во салата “жешко” се бакнувал со една од девојките, со која, судејќи по сè, бил во тајна врска.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама