Поврзи се со нас

Ракомет

Шведска е без 9 важни ракометари – одлична шанса за нашата репрезентаација

Македонските ракометари ќе играат против Шведска утре од 20.30 часот, но нивиот ривал остана без девет важни ракометари, меѓу кои се и Никлас Егберг, Андреас Нилсон, Јаспер Нилсен, Линус Арнесон, Лукас Нилсон, Албин Лагергрен, Антон Линдског.

Тоа ќе биде одлична шанса за македонските ракометари да ја запишат првата победа, а потоа се очекува триумф и против Чиле, но треба репрезентативците да одат чекор по чекор.

Facebook

loading...