Поврзи се со нас

Ракомет

Шведска прв противник на Македонија

Репрезентацијата на Шведска е прв противник на македонската репрезентација.

Натпреварот во рамките на светското првенство е закажан за утре од 20.30 часот.

Во последните 5 натпревари Шведска славела на 4 од нив, а загубила само од Норвешка на Европско првенство.

Меѓусебно Македонија и Шведска досега се сретнале два пати, од кои едно реми и една победа за Шведска бил епилогот од натпреварот.

Facebook

loading...