Connect with us

Ракомет

Словенија слави над Македонија во балканското дерби во Дебрецин

Репрезентацијата на Словенија ја надигра репрезентација на Македонија на првиот натпревар за нас на Европското првенство во ракомет (ЕП).

Натпреварот заврши 27:25 во корист на Словенија.

За нашата репрезентација ова беше прв натпревар. Селекторот Лазаров заради повреда не можеше да истрча на теренот и се концентрира на водење на националниот тим.

Facebook