Connect with us

Ракомет

Собир на македонските ракометари пред мечот со Турција во четврток

Македонската машка ракометна репрезентација се активира првпат по летната пауза, а повод е почетокот на квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Групата со Турција, Грција и Исланд не би требало да претставува проблем, особено што на првенството се пласираат првите две и четири третопласирани селекции од осумте групи.

Македонија стартува со Турција, во четврток во Битола, а Раул Гонзалес ќе го подготвува натпреварот со 20 репрезентативци.

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com