Connect with us

Тајмаут

Сопругата го снимила фудбалерот на познатиот клуб како скока во смрт пред очите на децата (ВИДЕО)

Холандскиот турист кој беше трагично повреден додека се обидуваше да скокне по карпа пред очите на жена и две деца е поранешен фудбалер.

Мурад Ламрабат (31), кој играше за Витесе, се обиде да скокне од висока карпа за време на одмор во Мајорка.

Ламрабат не ја проценил добро длабочината и удрил во карпите, а трагичниот настан го снимила неговата сопруга со две деца.

 

Неговиот силен крик се слушаше додека скока, но очигледно не направи доволно добро замавнување за да ги избегне карпите острите како жилет.

Тој директно удрил во карпите, додека сопругата која го снимала смртоносниот скок врескала: „О Боже“.

 

Аутопсијата покажа дека Ламрабат се удавил додека бил во состојба на полусвест, а не од повреди како што првично се мислело.

 

Набрзо гладуваа од Витесе, еден од најстарите професионални клубови во Холандија и стабилен прволигаш во таа земја.

 

„Витесе им посакува на семејството и пријателите на Мурад многу сила да се соочат со големата загуба“, рече Витесе.

 

 

 

 

Реклама

Facebook