Connect with us

Други спортови

Спасиќ деветти на Европскиот куп во Италија

Кајакарот Љубомир Спасиќ го освои деветото место на Европскиот куп во Италија на диви води во спуст со што го задржа првото место на Европската ранг листа за оваа година.

„Заврши мојот настап на 5-то коло од Европскиот куп во Италија со пласман на 9-то место во финалното возење.Со овој пласман го потврдив првото  место на Европската ранг листа за 2019 година“ – напиша на фејсбук Спасиќ.

Следно за нашиот кајакр е настапот на финалето од Европските купови во Чешка на 18. август .

Извор: Дриблинг

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com