Connect with us

Тајмаут

Спиел со жената на родениот брат! Легендата на Јунајтед беше во средината на најголемиот скандал во историјата на спортот

Легендарниот ас на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс, беше дел од еден од најголемите скандали во историјата на спортот.

За љубителите на фудбалот, навивачите … Гигс е легенда, една од најголемите досега, и за оние кои го познаваат најдобро, неговите најблиски членови на семејството, тие се “обично ѓубре”.

Осум години, се тресеше со скандал чиј главен актер беше истакнат ас. Британскиот “Мирор” објави дека Рајан ја изневерил својата сопруга со Наташа, сопругата на неговиот брат, Роди!

Братот на Рајан дознал дека славниот фудбалер неколкупати гостувал во неговиот кревет, но тој не застанал таму, наводно, тој исто така се дружел со мајката на жената со која имал и сексуален однос.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com