СПОРТСКА ТРАГЕДИЈА: Познатиот српски ракометен репрезентативец изврши самоубиство! (ФОТО)

-текстот продолжува по рекламата-

Познатиот српски ракометар и поранешен репрезентативец на Србија Новак Бошковиќ (29) извршил самоубиство во својот стан, дознава српски Информер.

Како што пишува порталот тој извршил самоубиство со пиштол кој легално го поседува и си пукал во главата.

Во тој момент во станот била и неговата сопруга, а мотивот се уште не е познат.

 

View this post on Instagram

 

2019 start perfect ??? #hunting#passion#cz#7×64#targa#hoghunting#nature#wild#forest#perfect#life

A post shared by Novak Boskovic ® ?? (@j_o_k_e_r_7) on Jan 9, 2019 at 1:51pm PST

Бошковиќ играше на позицијата десен бек, а последната сезона го напуштил Израел каде имал доста успеси.

Тој беше и дел од српската репрезентација на Европското првенство во 2016 година.

Loading...