Connect with us

Кошарка

Србите бесни на Никола Јокиќ, не сака да игра за репрезентацијата а лудува на концерти на Цеца (ВИДЕО)

Лавина од коментари предизвика појавувањето на Никола Јокиќ на настапот на Светлана Цеца Ражнатовиќ во Сомбор, една вечер пред почетокот на Светското првенство во кошарка, а коментарите претежно негативни. Секако, има и такви кои целосно го разбираат Јокиќ и се на мислење дека е потребно да се остави  да прави што сака.

Како што е познато, Јокиќ одби да игра за репрезентацијата на Србија, иако имаше повик.