Поврзи се

Ракомет

Средбата меѓу Татран Прешов и Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата (ВИДЕО)

Средбата меѓу Татран Прешов и Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата.

Иако и двете екипи ги загубија шансите да се вмешат во борба за првите четири места во лигата, кои водат во плејоф-фазата, од СЕХА-лигата очекуваат интересен натпревар, кој веројатно ќе реши и која екипа на крајот ќе заврши на шестото место.

ФОТО

loading...

Повеќе од Ракомет