Connect with us

Ракомет

Струга потпиша со „босански џин“

Ракометниот супеrлигаш Струга во следната сезона во своите редови ќе има вистински џин, откако управата на клубот го ангажира босанскиот интернационалец, Дино Мехиќ, кој е висок 204 сантиметри, пишува Sport1.mk

Станува збор за 21-годишен ракометар, кој игра на позицијата десен бек и кој слободно може да го понесе епитетот „босански Криштопанс“, со оглед што играа на исто место во тимот и што двајцата со висината повеќе потсетуваат на кошаркари отколку на ракометари.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com