Connect with us

Тајмаут

Телото кое синоќа беше извлечено од урнатиот авион е на фудбалерот Емилијано Сала

Сите надежи вечерва пропадаа во вода, откако полицијата од Дорсет соопшти дека е идентификувано телото кое беше синоќа извлечено од урнатиот авион. Потврдуваат дека се работи за 28 годишниот фудбалер Емилијано Сала кој патуваше од ант за Кардиф.

Властите наскоро телото на Емилијано Сала ќе го предадат на семејството за тие што е можно поскоро да организираат погреб.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com