Поврзи се со нас

Ракомет

Трагедија-Почина македонски ракометен судија како последица од коронавирусот

Коронавирусот, или Ковид 19, кој „коси“ низ целиот свет веќе една година, одзема и животи во Македонија. По неколкудневна борба со новиот вирус, почина македонскиот ракометен судија Саше Ѓорѓески.

судиска кариера и судеше заедно со неговиот колега Васе Зипевски, а стави крај на истата пред две години, по што беше делегат.

Ѓорѓески беше и ракометар во минатото, а во кариерата настапуваше за тимовите на Гостивар и Југ.

 

loading...

Facebook