Connect with us

Тајмаут

Трагедија: Почина млада ММА борец, за 11 дена ја чекаше најголемата борба во кариерата

Шајли Лип, млада ММА борец, загина во сообраќајна несреќа во Минесота.

Оваа Брокиња ја имаше најголемата борба во кариерата закажана за 20 мај, борбата за Големата награда на Америка.

Таа почина точно 11 дена пред големата борба која требаше да се одржи во рамките на настанот „Ignite No Mercy 11“ во Детроит.

Таа загинала во судир на два автомобили на автопат во Минесота, а во моментот на несреќата била на совозачкото седиште и не носела појас.

“Моето срце е скршено.” Бевте прекрасно човечко суштество, со многу потенцијал и енергија. Еден од ретките луѓе што ги запознав и кои искрено сакаа да ја направат голема“, напиша тренерот Ерик Свини во прошталната објава на социјалните мрежи.

Facebook