Трагедија: Зидан со емотивна порака се збогуваше од починатиот брат (ФОТО)

Во петокот Зинедин Зидан го напушти тренинг кампот на Реал Мадрид, а подоцна беше откриено дека не се вратил во Шпанија туку се упатил во Франција.

-текстот продолжува по рекламата-

Причината за итното напуштање на кампот на Реал била смртта на братот на Зидан, Фарид кој почина на 54 години.

Фарид не ја добил битката со болеста, а Зидан со емотивна порака со прости од својот брат.

-Мој голем брати Фарид. Секогаш ми го покажуваше вистинскиот пат, секогаш покажува храбост. Сите ги сакаше и сите те сакаат. Горд сум на на тебе. Засекогаш ќе останеш во моето срце, стои во пораката на Зидан на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

Mon Grand frère de cœur Farid. Tu m’as toujours montré le chemin. Tu étais Juste Généreux Courageux , Tu aimais tant les autres et les autres t’aimaient tant ! Je suis tellement fier de toi. À jamais dans mon cœur. ❤❤❤❤❤
A post shared by zidane (@zidane) on Jul 14, 2019 at 12:20pm PDT

Loading...