Connect with us

Фудбал

Три имиња во игра за нов тренер на Барселона

Објавено:

Ернесто Валверде веројатно ќе ја „истера“ сезонава до крај, а потоа ќе следува разделба, бидејќи раководството на Барселона не е задоволно од неговата работа.

Според одреден број на каталонски медиуми, три имиња се спомнуваат за негов наследник.

Во игра се Марсело Гаљардо, тренер на Ривер Плата, потоа славниот Роланд Куман, но и актуелниот тренер на Ајакс Ерик тен Хаг.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама