Connect with us

Ракомет

Трофејот е црвено-црн – во инфаркт завршница Вардар слави против Пелистер

Вардар ја освои двојната круна оваа сезона откако денеска по 15. пат го крена трофејот од Купот на Македонија. Последната епизода од дербито меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер донесе уште една ракометна драма, овојпат во салата „Јасмин“ во Кавадарци.

Голот за победа го постигна Талевски за конечни 23-22 за Вардар и нов пехар во најмасовното натпреварување.

Реклама

Facebook