Connect with us

Тајмаут

Црвена Звезда ќе го има најубавиот стадион во Европа (ВИДЕО)

Објавено:

Фудбалскиот клуб Црвена Звезда наскоро треба да добие нов стадион, односно сегашниот „Рајко Митиќ“ или попознат како „Маракана“ ќе биде целосно реконструиран. Клубот ги презентираше финалните три проекти кои беа одбрани во конкурсот за реконструкција на белградскиот стадион. Било кој од проектите да биде избран, Црвена Звезда ќе го има еден од најубавите стадиони во Европа.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама