Connect with us

Ракомет

Убедливи победи за фаворитите на третиот ден од струшкиот ракометен турнир

Струга, 14 август 2020 (МИА) – На традиционалниот ракометен турнир во Струга во текот на денешниот ден се одиграа три натпревари на кои сигурни победи забележаа екипите кои важеа за апсолутни фаворити.

Резултати:
Струга – Металург 24:35
Еурофарм Пелистер – Прилеп 38:17
Вардар – Еурофарм Пелистер 2 33:19.

Со по две победи и без ниту еден пораз во водство се Еурофарм Пелистер и Вардар, двата најголеми конкуренти за место во финалето.

Распоред за утре:
Охрид – Еурофарм Пелистер 2
Струга – Еурофарм Пелистер
Вардар – Бутел. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com