Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Ракомет

Вардар го раскина договорот со тренерот на голманите, добил подобра понуда од Бундеслигата

Дејан Периќ не е повеќе дел од стручниот штаб на РК Вардар. Како што велат од таборот на “црвено-црните” Периќ добил добра финансиска понуда од тим од Бундеслигата, па раководството на Вардар одлучило да не му стои на патот па спогодбено го раскинале договорот.

Периќ беше дел од втората шампионска титула на Вардар 1961 и последните титули во СЕХА Газпром лигата.

loading...

Facebook