Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Ракомет

Вардар немоќен, издржа против Кјелце само неколку минути

Нов пораз на РК Врдар од Кјелце овој пат на гостински терен 36:29. „Црвено-црните“ изджаа само неколку минути односно до 10:10, но потоа следуваше серија од 5:0 на домаќинот и бродот почна да тоне.

Душебаев и Сургиел беа најефикасни во победничкиот табор со по 7 погодоци, а во тимот на Вардар, Дибиров постигна исто толку, Јотиќ имаше 6, додека Стоилов и Чупиќ по четири. Вардар остана на 6.место со само една победаи едно реми, од пет мечеви и секако три порази.

 

loading...

Facebook