Connect with us

Ракомет

Вардар пуштен на најјако, Пик Сегед срушен во „Јане Сандански“

Објавено:

Ракометарите на Вардар со осум голови разлика го совлада унгарскиот клуб Пик Сегед.

Со резултат 31:23 Вардар ги совлада унгарците, со оваа победа скопскиот клуб е на чекор до уште еден Ф4 турнир кој се игра во Келн.

Вардарци во „Јане Сандански“ имаа и голема поддршка од Комитите.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама