Connect with us

Ракомет

Вардар се збогува со осум играчи и со тренерот Алушовски

Ракометниот клуб Вардар се збогува со тренерот Алушовски и со осум ракометари, па ги најавијка промените кои следуваат за следната ракометна сезона.

Јосип Векиќ, Васко Шеваљевиќ, Робин Кантегрел, Ловро Јотиќ, Марко Кизиќ, Кристијан Дисингер, Глеб Калараш и Иван Чупиќ нема да го носат дресот на Вардар следната сезона.

Од клубот веќе соопштија дека Вујовиќ го презема местото на Алушовски, но исто така го потврдија доаѓањето на Мартин Томовски, Али Сафар, Дарко Ѓукиќ, Едуардо Гурбиндо, Анте Кудуз и Жереми Тото. Од клубот исто така најавија и ангажман на уште двајца ракометари, за да се комплетира ростерот.

Реклама

Facebook