Поврзи се

Ракомет

Вардар тренира во комплетен состав, за Чупиќ ќе се знае во недела

Вардар во недела во Скопје ја пречекува Висла Плоцк во последниот натпревар од групната фаза на Лигата на шампионите.Тренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалез на денешната прес-конференција соопшти дека се подготвуват во комплетен состав, а дека по подолго време на располагање ќе го има и Иван Чупиќ.

– Тренираме во комплетен состав, тоа значи дека и Иван Чупиќ е со тимот, но дали ќе настапи тоа ќе знаеме во недела. Ова е предноста кога играш на домашен терен, можеш да чекаш до последно пред да донесеш одлука околу составот, рече Гонзалез.

Хрватскиот интернационалец Иван Чупиќ по завршувањето на Европското првенство не играше подолг период поради повреда на коленото.

За Вардар овој натпревар е од исклучително значење бидејќи со победа ќе го освои првото место, односно ќе има директен пласман во четвртфиналето.

ФОТО

loading...

Повеќе од Ракомет