Connect with us

Кошарка

Вестбрук и Џорџ влегоа во историјата на НБА

Кошаркарите на Оклахома сити, Пол Џорџ и Расел Вестбрук остварија трипл-дабл на натпреварот со Портланд одигран синоќа на домашен терен.

Џорџ постигна 47 поени, 12 скока и 10 асистенции, додека Вестбрук постигна 21 поен, 14 скока и 11 асистенции.

Ова е првиот тандем од иста екипа во НБА-лигата со троен ефект и повеќе од 20 поени на еден натпревар.

Оклахома го доби натпреварот со 120:111.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Кошарка

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com