Connect with us

SPORTM.mk

Видал во Интер? Ова го гаси секое прашање!

Широко се шпекулираше за преселбата на Артуро Видал од Барселона во Интер. Антонио Конте по секоја цена го бара клучот за тимот, но се чини дека Ернесто Валверде нема намера да го дозволи тоа.

Неодамна, Барселона го објави списокот за шпанскиот Супер куп, кој ќе се одржи во Саудиска Арабија. Она што е впечатливо е името на Артуро Видал, со што се става крај на секое прашање за неговата иднина според шпанските медиуми. Се чини дека тренерот Валверде го убеди играчот од средниот ред да остане на „Камп Ноу“ барем до крајот на оваа сезона. Интер веќе треба да бара друга цел, бидејќи се чини дека прашањето „Видал“ конечно се затвори.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com