Поврзи се

Кошарка

ВИДЕО: 6ти трипл-дабл за Јокиќ во победата над Спарс

Тимот на Денвер Нагетс стигна до победа против Сан Антонио Спарс со резултат 122:119.

Никола Јокиќ беше најзаслужен за победата на Нагетс против Спарс, остварувајќи нов трипл-дабл со што му помогна на неговиот тим. Српскиот центар забележа 28 поени, 11 скока и 11 асистенции против Спарс, со што дојде до третиот трипл-дабл во третиот натпревар по ред. Одличен во натпреварот беше и Гери Херис, кој постигна 23 поени.

Во тимот на Сан Антонио Спарс веќе некое време фали присуството на Кавај Ленард, па составот мора да се обликува околу Ламаркус Олдриџ. Тој засега ја оправдува довербата на Грег Попович, и вчера постигна 38 поени за барем да го држи натпреварот неизвесен до самиот крај.

ФОТО

loading...

Повеќе од Кошарка