Поврзи се

Кошарка

ВИДЕО: Антетокумпо и компанија ја прекинаа низата на Рапторс

Јанис Антетокумпо имаше 26 поени и 12 скокови, а Крис Мидлтон и Ерик Бледсо додадоа по 21 поен за Милвоки бакс да се вратат во акција со 122:119 победа во продолжението над лидерите на Истокот, Торонто репторс во „Ер Канада“ центарот.

Џејсон Тери имаше 14 поени, од кои пет во продолжението, а Џон Хенсон се врати со 12 поени и осум скока по повредата за Бакси да стигнат до шестата победа во последните осум мечеви. Демар Дерозан имаше 33 поени, а Ибака 18 поени, но Торонто не успеа да стигне до осма победа во низа.

ФОТО

loading...

Повеќе од Кошарка