Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Азар против сите 11 играчи на Атлетико, штетна што не резултираше во гол

Челзи против Атлетико Мадрид пропушти шанса да заврше прв на табелата, што им припаѓа на Рома.

Азар во еден момент покажа вештина, што многумина споредуваат со легендерниот продор на Меси- Сам против Сите.

Штета што цела таа акција не резултираше во погодок.

Advertisement

ФОТО

More in Фудбал