Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Барди се врати на тренинзите на Леванте

Енис Барди се врати на тренинзите со Леванте, но само за оние „војнички вежби“ бидејќи се уште е далеку од враќање на теренот.

Кога нашиот ас ќе може да помогне, биде максимално фит не е познато, но позитивно е што е дел од тренинзите на Леванте, работи со екипата и тоа може да се забележи од видеото кое го објави клубото од Валенсија.

26-годишникот започна со лесни тренинзи, но и натаму не се знае точно кога ќе му се врати на фудбалот. Засега тренира одвоено од соиграчите и ќе чека „зелено светло“ од докторскиот тим за да се врати на теренот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама